obrazek nagłówka

Dotychczas podejmując decyzję o zakupie przylepca uszczelniającego nie miałeś dużego wyboru. Wszystkie obecnie dostępne produkty zawierają związki hydrokoloidowe i dlatego wiążą się z podobnymi problemami.

Hydrokoloidowe pasty lub pierścienie uszczelniające wchłaniają wilgoć (a także treść jelitową!). „Pęcznienie” hydrokoloidów pod wpływem wchłoniętej wilgoci wzmacnia uszczelnienie wokół stomii. W związku z tym poziom wchłaniania wilgoci stanowi jeden z najważniejszych parametrów hydrokoloidowych produktów uszczelniających.

Jesteśmy przekonani, że warstwa wchłaniająca mocz i treść jelitową, która przez dłuższy czas pozostaje w kontakcie ze skórą, nie stanowi higienicznego zabezpieczenia przed podciekaniem. Usunięcie hydrokoloidowej pasty lub pierścienia uszczelniającego jest czasami problematyczne ze względu na wchłanianie wilgoci (a także treści jelitowej!), która ma niekorzystny wpływ na spójność i przyczepność produktu. To przekłada się na konieczność wielokrotnego oczyszczania skóry w celu odpowiedniego przygotowania do wymiany sprzętu stomijnego.

Pierścień Trio Siltac® wykonany z miękkiego silikonu pozwala wyeliminować powyżej opisane niedogodności. Nie wchłania wilgoci ani treści jelitowej, dzięki czemu umożliwia w pełni higieniczne użytkowanie. Trio Siltac® powraca do oryginalnego kształtu w przypadku rozciągnięcia. Dzięki temu Trio Siltac® wystarczy rozciągnąć na skórze wokół stomii i nadać mu odpowiedni kształt, aby zapewnić szczelne przyleganie. Podczas zdejmowania pierścień Trio Siltac® zachowuje spójność i nie pozostawia zanieczyszczeń, co umożliwia szybszą, łatwiejszą i bardziej higieniczną wymianę worka stomijnego.

Innowacyjne zastosowanie miękkiego silikonu w celu opracowania przylepca stomijnego, który przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać, wykazuje odpowiednią rozciągliwość i podatność na zmianę kształtu oraz nie powoduje ucisku stomii. Zachowuje spójność i kształt, dzięki czemu poprawia szczelność i jakość przylegania sprzętu stomijnego do skóry, umożliwiając dłuższy czas noszenia.

  • Zachowuje spójność i kształt, zapewniając dłuższy czas noszenia
  • Bardziej higieniczny w porównaniu do tradycyjnych produktów hydrokoloidowych – nie wchłania moczu ani treści jelitowej
  • Wykonany z materiału przepuszczającego powietrze
  • Zmniejsza ryzyko podciekania – wydłuża czas noszenia sprzętu stomijnego.
  • Zapewnia szczelne przyleganie do skóry dzięki możliwości rozciągnięcia wokół stomii i nadania odpowiedniego kształtu
  • Pierścień Trio Siltac® dopasowuje się do kształtu stomii
  • Duża elastyczność zwiększa komfort noszenia sprzętu stomijnego
  • Natychmiastowa przyczepność poprawia szczelność i jakość przylegania sprzętu stomijnego
  • Zachowuje spójność podczas zdejmowania – nie pozostawia zanieczyszczeń.
  • Usuwanie pierścienia nie powoduje bólu – mniejsze ryzyko podrażnienia skóry

GDZIE KUPIĆ?

Zamów bezpłatną próbkę produktów
Wybierz produkt *
Dane kontaktowe
Adres dostawy
Kim Jesteś? *
Rodzaj Stomii *
Dodatkowe informacje
Skąd o nas wiesz?